Cıvata, Perçin ve Özel Bağlantı Elemanları

Civatalar

Civata çeşitleri baş biçimlerine göre farklılıklar gösterir. Bunlar altı köşe başlı civatalar, allen başlı civatalar, havşa başlı civatalar, gözlü civatalar, öbus civatalar, kasa civatalar, tam diş civatalar, yarım diş civatalar, flanşlı civatalar, konveyör civataları, tornavida ağızlı civatalar ve yıldız tornavida ağızlı civatalar gibi ayrı gruplara ayrılır. Yapılmak istenen işin özelliklerine göre cıvataların diş şekilleri normal ya da ince olarak imal edilir. Sökülebilir bağlantı elemanlarından olan civatalar somun ile beraber kullanılır.

Göz başlı civata, halka başlı cıvata, U civata, flanşlı civata özel amaçlı üretilen civatalar arasında yer alırlar. Civataların başları daha ince ise havşa başlı gömme anahtarlı civata ismi verilmektedir. Silindirik forma sahip baş kısmında tornavida kanalı açılmış cıvatalara tornavida ağızlı civatalar denir.

Profesyonel kadromuz, yaygın satış ağımız, stoktan hızlı sevkiyatımız ve ekonomik fiyatlarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Daha fazla görüntüle
Tuna Vida © 2021 Tüm hakları saklıdır. Engin Tasarım